Inwestowanie

Inwestowanie to wyzwanie

Inwestowanie to wyzwanie

Inwestowanie to wyzwanie. Jeśli chcemy uzyskać duże kwoty pieniędzy, wówczas czekają nas inwestycje ryzykowne i agresywne. Jeśli natomiast zależy nam na mniejszych dochodach, to będą one łatwe do uzyskania, lecz bardzo niewielkie i nawet szczątkowe. Lokaty przynoszące pewny zysk dają mało pieniędzy. Lokaty dające nadzieję na wysokie dochody są ryzykowne, ponieważ bazują na przykład na grze na giełdzie lub ryzykownych sposobach wypracowania zysku czy obietnicach kokosowych dochodów dla każdego z inwestorów, a cudów przecież nie ma. Dlatego osoby obawiające się ryzyka powinny zwrócić się z prośbą o pomoc do profesjonalistów, którzy na pewno im pomogą. Nie ma sensu postępować inaczej. Samodzielne poszukiwanie dobrych zarobków może źle się skończyć, a przecież nikt z nas tego zupełnie nie potrzebuje. Inwestowanie jest ryzykiem, sposobem na szukanie dużych dochodów oraz konkretną wiedzą o sposobach uzyskania dobrych dochodów. Nikt z nas nie może sobie na takie ryzyko pozwolić.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Inwestowanie na giełdzie

Inwestowanie na giełdzie

Inwestowanie na giełdzie to jedna z rodzajów pomnażania pieniędzy dla osób młodych, jak i starszych. Można to wykonywać każdego dnia ponieważ giełdy obecnie są długo czynne, niektóre nawet w nocy. Trzeba mieć kapitał początkowy ale wystarczy już tysiąc złotych. Za te pieniądze można kupić akcje, waluty, obligacje, towary czy też opcje i kontrakty terminowe. Możliwości jest tak wiele że ryzyko można rozłożyć na kilka instrumentów. Początkiem inwestowania jest wiedza zdobywana z książek oraz szkoleń. Samo inwestowanie na giełdzie może być traktowane jako długoterminowa lokata ponieważ nie ma granic ani limitów na zarabianie. Trzeba tylko założyć rachunek u brokera lub maklera i zacząć swoich sił na rynku. Czasami zdarzają się drobne koszty jednak są one na tyle małe że zysk netto jest dosyć spory. Na giełdzie warto zastosować analizę techniczną w tym wskaźniki które ułatwiają inwestowanie. Poza tym wielu doświadczonych inwestorów również przekazuje swoją wiedzę co pozwala zarabiać szybciej niż kiedyś.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

W co inwestować

W co inwestować

Większość z nas nie ma wielkich zasobów finansowych, które mogłaby lokować w różne produkty bankowe, by potem czerpać z tego korzyści finansowe. Jednak nawet przy niewielkich nadwyżkach finansowych warto zastanowić się nad inwestowaniem. Na szczęście już nikt praktycznie nie przetrzymuje pieniędzy w domu nie mając z tego żadnych korzyści. Większość stara się rozsądnie zainwestować. Pamiętajmy, że jeśli ktokolwiek obiecuje nam duże zyski w bardzo krótkim czasie, to tego typu transakcje obarczone są sporym ryzykiem. Dużo to można zarobić na giełdzie i to też tylko wtedy, kiedy ma się ogromne szczęście lub niebywałą intuicję. Na pewno sprawdzonym pomysłem są lokaty bankowe. Może nie zarobimy ogromnych sum, ale przynajmniej jest to zysk pewny i przewidywalny. Wiele osób kupuje obligacje państwowe. Są też i tacy, którzy kupują nieruchomości lub ziemię, w nadziei na zysk ze sprzedaży w przyszłości. Pomysły są różnorodne. Warto jednak pamiętać, że najlepiej inwestować w różnorodne produkty. Wtedy jest nadzieja, ze jeśli jedna inwestycja nie wypali, kolejna przyniesie zyski.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Inwestowanie w ramach konta osobistego

Inwestowanie w ramach konta osobistego

Konto osobiste daje nam kilka form oszczędzania. Jednak lokaty terminowe czy tradycyjne rachunki oszczędnościowe z reguły nie dają nam zadowalających efektów. Kilkuprocentowe oprocentowanie nie pozwala nam na dostateczne zabezpieczenie finansowe czy spełnienie naszych celów życiowych, chyba że posiadamy niebotyczne sumy oszczędności. Z pomocą może przyjść nam inwestowanie, które coraz częściej oferują banki, w ramach naszego konta osobistego. Rachunki na których inwestujemy są otwierane nawet bez opłat, możemy na bieżąco nimi zarządzać. Przed otwarciem takiego rachunku musimy podjąć decyzję i wybrać najodpowiedniejszy fundusz, w który inwestujemy. Mogą nam w tym pomóc obiektywne narzędzia pomagające w wyborze funduszy. Jest to oszczędzanie długofalowe. Banki dają nam możliwość wyboru gotowych modeli inwestycyjnych. Naszymi pieniędzmi zarządzają doświadczeni eksperci w dziedzinie inwestowania. Możemy wybrać portfele konserwatywne, zrównoważone i te, które dają nam szansę zarobić najwięcej – agresywne.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Inwestowanie jest modne

Inwestowanie jest modne

Obecnie modne jest inwestowanie. W co inwestować? Możliwe jest inwestowanie w akcje, obligacje, srebro, złoto, platynę oraz drogie, szlachetne kamienie. Takie inwestycje są potrzebne, bo przynoszą dochody i są źródłem dodatkowego zarobku. Nie można konsumować wszystkich zarobionych pieniędzy, ponieważ takie postępowanie jest sprzeczne z zasadami logiki, zdrowego rozsądku, ekonomii. Konsumpcja musi mieć jakieś granice. Wydawanie pieniędzy nie może przebiegać w sposób przypadkowy, lecz zorganizowany, celowy i sensowny, bardzo uporządkowany. Rozsądny człowiek stara się odłożyć przynajmniej 30 procent pieniędzy z własnych zarobków. Takie postępowanie jest niezbędne, aby mieć dodatkowe pieniądze na przyjemności, lecz przede wszystkim zabezpieczenie przyszłości własnej oraz rodziny. Polecamy zatem inwestowanie – forma oraz kwoty są oczywiście zostawione do Państwa uznania. Uznaniowo odłożyć trzeba całkiem spore pieniądze, aby móc funkcjonować na starość, emerytura nie będzie przecież do tego celu wystarczająca.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Inwestycje firmowe to potrzeba

Inwestycje firmowe to potrzeba

Inwestycje firmowe są koniecznością i potrzebą każdej firmy. Wyobraźmy sobie hotel – jeśli pokoje będą stare, z brudnymi ścianami i rozpadającymi się meblami, to nie ma szans na zatrzymanie obecnych oraz uzyskanie dodatkowych dochodów. Hotel musi być doinwestowany – mieć nowe meble, odnowione wnętrze, ciekawą aranżację oraz niezwykłe dekoracje. Tylko tak zaaranżowane wnętrze może przyciągnąć klientów i wypracować dobre dochody. Salon samochodowy musi być również elegancko zaaranżowany. Salon kosmetyczny należy wyposażyć w nowoczesne urządzenia i dobrej klasy kosmetyki. Bez takich inwestycji nie będzie możliwe pozyskanie wysokich dochodów – a na inwestycje zazwyczaj trzeba wziąć kredyt gotówkowy lub uruchomić firmowe oszczędności. Jeśli oszczędności i kredytu nie ma, to o pomoc prosimy przede wszystkim osoby bliskie: rodziców, rodzinę, a jeśli takich mamy – dobrych znajomych. Bez nich pomoc finansowa nie będzie możliwa. Podsumowując, każda inwestycja jest potrzebna, każda ma określony sens oraz cel.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .
Vitanovis - Twoje finanse. Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2012.