Finanse domowe

Płatności to mus

Płatności to mus

Płatności są musem oraz tym, co niezbędne jest do zapłacenia i uiszczenia. Każdy konsument musi ponosić różne koszty: opłaca za mieszkanie, czyli czynsz, rachunki za prąd, gaz, wodę, internet, raty kredytów. To wszystko są płatności, które każdy konsument zobowiązany jest ponosić. W przeciwnym razie narobi sobie problemów oraz długów. Jeśli jednak nie ma innego wyjścia, wówczas pobiera się środki z kart kredytowych oraz kont bankowych każdego konsumenta. Dzięki takiemu rozwiązaniu coraz więcej osób może funkcjonować w odpowiedni sposób. W przeciwnym razie nie da sobie z tym rady. Płatności są przymusowe,  bo przecież nikt będący przy zdrowych zmysłach nie płaciłby tak wielu zobowiązań co najmniej raz w miesiącu. Szczęśliwie żylibyśmy gdzieś w buszu płacąc towarem za towar. A tak żyjemy w cywilizowanych krajach, zabiegając o papierowy pieniądz, którym płacimy za wszystko to, co nam do życia niezbędne. Papierowy pieniądz jest potrzebny, ale jego zdobycie zajmuje zbyt wiele czasu i kosztuje sporo wysiłku.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Na czym można oszczędzać?

Na czym można oszczędzać?

W dobie kryzysu finansowego każdy klient może zaoszczędzić jakąś gotówkę na każdy cel. Oszczędzać można na wszystkim: wodzie, prądzie, gazie, ogrzewaniu, zakupie książek, kupnie kosmetyków, nowych płyt CD oraz drogich ubrań i luksusowego obuwia. Nie trzeba wydawać dużych pieniędzy, aby żyć wygodnie i komfortowo, w zgodzie z samym sobą i otoczeniem. Każdy wydatek trzeba zapisywać, żeby mieć kontrolę nad pieniędzmi, jednak nie warto popadać w paranoję. Trzeba pozwolić sobie na drobne przyjemności przynajmniej raz w miesiącu: wyjście do kina, wyjście do teatru, kawę w dobrej kawiarni, dobrą książkę. Każdy z nas ma prawo do drobnych luksusów. Nie kupujemy futer i mercedesów, ponieważ przeciętnego konsumenta nie stać na takie luksusy. Podsumowując, oszczędzanie jest koniecznością, ale powinno być rozsądnym procesem, a nie oszczędzaniem każdej złotówki. Postarajmy się o najlepsze dla nas rozwiązanie, a zawsze będziemy mieć pieniądze i nigdy nie zabraknie nam gotówki na naszym koncie. Oszczędzajmy z głową.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Jak zacząć oszczędzać?

Jak zacząć oszczędzać?

Jak zacząć oszczędzać? Wiele osób zadaje sobie takie pytanie: najpierw należy przejrzeć wydatki i je zweryfikować. Weryfikacja polegać będzie na ocenie wydatków: sprawdzeniu ich wysokości, przeliczeniu ile możemy wydać na różne cele, skalkulowaniu oszczędności oraz zaplanowaniu planu oszczędzania. Zacząć trzeba od wydatków osobistych, czyli sprawdzeniu ile wydajemy na jedzenie, ile na przyjemności, biżuterię, ubrania i buty. Następnie sprawdzamy wydatki na prąd, wodę, gaz. Może i tutaj da się co nieco zaoszczędzić. Można wyłączać światło, grzać mniej wody, nie ogrzewać maksymalnie mieszkania. Sposobów oszczędzania jest całkiem sporo. Jeśli jednak nie mamy już na czym oszczędzać, to trzeba będzie poszukać sposobów na zarobienie dodatkowych pieniędzy po godzinach pracy podstawowej. Zawsze jest jakiś sposób, aby wypracować konkretne zyski, nawet niewielkie dodatkowe pieniądze pomogą opłacić rachunki i znaleźć sposób na wygodniejsze i zamożniejsze życie. Każdy z nas może znaleźć metodą zyskania dodatkowych dochodów. Wystarczy chwilę pomyśleć.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .
Vitanovis - Twoje finanse. Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2012.