Banki

Banki są dla ludzi

Banki są dla ludzi

Banki są dla ludzi. W banku można załatwić wiele: otworzyć konto, wziąć kredyt, postarać się o uregulowanie rachunków, założyć lokatę oraz porozmawiać o przedłużeniu czasu spłaty kredytu bankowego. Banki są dla ludzi: jednym oferują oszczędzanie, innym kredyty. Każda osoba ma szansę na uzyskanie kredytu bankowego, każda może sobie pozwolić na taki kredyt bankowy. Bez kredytowania nie można obecnie kupić mieszkania, samochodu, spłacić zaległych rachunków, skonsolidować zobowiązań. Kredyt jest kołem ratunkowym, pomocą, wsparciem. Jeszcze lepsza jest lokata, która przyniesie dodatkowe dochody i pozwoli sfinansować wiele ważnych spraw. Nie ma sensu starać się o pożyczki w instytucji pozabankowej, drogiej i obarczonej ryzykiem. Bank oferuje pożyczki zgodne z prawem, dlatego nie warto szukać żadnej innej pomocy. Bank oblicza naszą zdolność kredytową i na jej podstawie przydziela odpowiedni kredyt dla danej osoby. Tak, żeby dany człowiek był w stanie go spłacić. Instytucje pozabankowe często udzielają kredyt od ręki, niestety na bardzo wysokim oprocentowaniu.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Czym jest konto bankowe?

Czym jest konto bankowe?

Konto bankowe jest miejscem w banku, na które można przyjmować przelewy oraz z którego możliwe jest płacenie rachunków oraz wszelkich innych zobowiązań dla konsumentów. Dzięki kontom bankowym łatwiej jest pilnować porządku w domowych oraz firmowych finansach. Konta bankowe pomagają w zapanowaniu nad wydatkami, przelewami oraz regulowaniem wszelkich zobowiązań finansowych. Poza tym konto jest oprocentowane i dzięki temu pieniądze nie leżą na koncie bezczynnie, lecz pracują sobie i zarabiają na wszelkie potrzeby danego konsumenta. Poza tym przelewy z konta bankowego są zazwyczaj nieodpłatne, a przelewy realizowane na poczcie kosztują całkiem sporo pieniędzy. Po cóż wydawać pieniądze bez sensu, gdy można mieć darmowe przelewy bankowe? Nie ma takiej potrzeby. Najlepiej zatem otworzyć konto w banku i korzystać z wszystkich bonusów, które takie konto oferuje klientom. Linia kredytowa, ubezpieczenie, kredyty – na takie bonusy może liczyć każdy klient i z takich bonusów powinien korzystać.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Konto bankowe dla firm

Konto bankowe dla firm

Konto bankowe dla firm to oferta skierowana dla osób które zakładają działalność gospodarczą małą, jak i spółkę. Konto jest specjalnie przygotowane, ale założone pod warunkiem przedstawienia dokumentów założenia firmy. Takie konto pozwala na przelewy w szybszym systemie i te najważniejsze są za darmo. Poza tym limity finansowe są o wiele większe ponieważ firma ma spore obroty. Czasami do konta bankowego prawa ma kilka osób z firmy, co pozwala również każdemu z nich korzystać z tych samych kart bankomatowych. Konto bankowe dla firm jest dostępne w postaci tradycyjnej ale też i internetowej. Jego zaletą jest kompatybilność z programami księgowymi tak aby w każdym momencie widzieć przelewy, obroty a także stan konta. Zazwyczaj z niego mogą korzystać firmy nie tylko w kraju ale również za granicą ze względu na specyfikę działalności. Może to być konto lekko droższe ponieważ obsługą zajmują się pracownicy banku. Minimalizacja kosztów polega na korzystaniu z konta bardziej niż jest to przeciętna statystyka.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Rodzaje kart bankowych

Rodzaje kart bankowych

Karty bankowe to produkty które wydawane są przede wszystkim do konta bankowego. Najbardziej popularna jest karta debetowa ponieważ pozwala wybierać pieniądze z bankomatu. Wystarczy aby były na niej dane posiadacza karty oraz odpowiedni pin. Są to dane poufne dlatego znać powinien je tylko właściciel karty. Banki pobierają drobne opłaty za używanie karty chyba że są to działania tak częste że jest rabat. Kartą bankomatową można także płacić za zakupy w sklepie oraz w Internecie. Jednak dla osób wyjątkowo lubiących zakupy są również inne rodzaje kart, w postaci kredytowych. Są to tylko karty z wysokim limitem finansowym właśnie do wydania ich w ciągu jednego miesiąca. Stan funduszy opiewa nawet na pięć czy dziesięć tysięcy złotych. Jednak jeśli klient tego nie zrobi wtedy naliczane są odsetki. Ponadto należy te pieniądze oddać po około pięćdziesięciu dniach i wtedy bank nic nie naliczy. Wiele kart wydają banki ale w porozumieniu z firmami dzięki czemu klient ma wiele zniżek w sklepach markowych jak również w firmach usługowych z których często korzysta.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Warto mieć konto bankowe

Warto mieć konto bankowe

To już nie te czasy, kiedy konto bankowe posiadali tylko nieliczny obywatele naszego kraju. Obecnie większość z nas posiada konto bankowe, a nawet korzysta z oferty kilku banków. Po co są nam konta bankowe? Teoretycznie konto bankowe nie jest obowiązkowe. W praktyce jednak każdy pracodawca wymaga, by pracownicy takie konta posiadali. Na konto osobiste bowiem trafiają wypłaty i inne zobowiązania finansowe. To łatwiejszy i bezpieczniejszy sposób, niż wypłacanie pensji w gotówce. Trudno sobie też wyobrazić, by osoba posiadająca działalność gospodarczą mogła się obejść bez konta bankowego. Teoretycznie jest to oczywiście możliwe, ale praktycznie nie spotykane. Konto osobiste służy jedynie do przechowywania pieniędzy i regulowania wszelkich płatności. Jeśli zamierzamy pieniądze oszczędzać, to lepiej zdecydować się na lokatę bankową. Konto jest co prawda oprocentowane, ale w sposób symboliczny. Inwestowanie należy zacząć od innych produktów bankowych. Każde konto posiada swój oddzielny numer, który składa się z dwudziestu sześciu cyfr.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Jak oszczędzać w banku?

Jak oszczędzać w banku?

Kiedy spojrzymy wokół nas, prawie każdy z naszych bliskich, znajomych posiada konto osobiste w banku, ale myślę, że nie każdy jest świadomy możliwości jakie ono daje. Faktem przy którym warto na dłużej się zatrzymać jest możliwość oszczędzania. Bank oferuje nam szeroką gamę produktów oszczędnościowych. Po pierwsze są to pospolite lokaty terminowe. Polegają one na tym, że pewną kwotę pieniędzy przekazujemy na lokatę i zależnie od formy lokaty, przez pewien dłuższy okres czasu nie możemy korzystać z tych pieniędzy. Niestety najczęściej lokaty są oprocentowane w skali roku na maksymalnie kilka procent. Wyróżniamy lokaty ze stałym oprocentowanie i progresywne, gdzie oprocentowanie rośnie wraz z każdym miesiącem. Ciekawszą formą oszczędzania wydają się rachunki oszczędnościowe z podobnym oprocentowaniem do lokat. Ich cechą jest to, że w każdej chwili możemy skorzystać z tych pieniędzy. Banki oferują nam coraz częściej regularne oszczędzanie w różnej konfiguracji. Przykładowo każda transakcja handlowa możemy być zaokrąglana w górę, a dodania kwota przekazywana na oszczędności.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .
Vitanovis - Twoje finanse. Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2012.